Matematik Nedir?

matematik nedir7 yaşınızdan 77 yaşınıza kadar gerekli olan bir bilim dalı, kısacası hayatın gerçeğidir. Günlük yaşamda birçok yerde kullanılan matematik, bir öğrencinin kesinlikle ve kesinlikle öğrenmesi gerekli bir derstir. Birçok öğrenci açısından zor gözüken bu ders düzenli çalışılıp bol soru çözüldüğünde o kadar da zor bir ders olmaktan çıkmakta, aksine oldukça basit bir hale gelmektedir.

Matematik, yaşama anlam kazandırma bilimidir. Cebir, Aritmetik ve Geometri alanlarının tümünü kapsayan bu bilim dalı oldukça geniş bir çalışma alanına sahiptir. Matemetiğin birçok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi de insanı daha da somuta , bilmeye zorlamasıdır.

Matematiği Kim Buldu?

Bu bilim dalı sadece bir kişi tarafından bulunmamıştır. İlk çağlardan günümüze kadar sürekli eklenerek gelmiştir. Eski Mısırlar, Yunanlar, Hintliler ve Babiller ilk katkı sağlayanları olarak gözükmektedir. Özellikle Mısır ve Yunanlarda birçok çalışma yapıldığı gözlemlenmektedir.

matematik

Matematik ne işinize yarayacak?

Bu ders sizi sınavlardan geçmekten çok hayata hazırlamak için yardımcı olacaktır. Hayatın bir çok alanında yardımcı olacağı gibi sizin de ona ihtiyacınız hayliyle fazla olacaktır. Öncelikle Türkiye’de zorunlu eğitim 12 yıl ve siz bu 12 yıl boyunca matematik dersini göreceksiniz. Bu derslerden zorlana zorlana geçmek ya da kalmak yerine düzenli çalışarak bir ritm tutturmak, hem günü kurtarmak adına hem de gelecek adına önemli bir hamle olacaktır.

İleride yapacağınız mesleklere göre de bu bilimdalı işinize yarayacaktır. Mesela bir mühendis olmak istediğiniz zaman çeşitli hesaplamalar yapmak için matematik bilmeniz gerekmektedir. Öğretmen olduğunuz zaman puan hesaplamalarını yapmak için matematik bilmek zorundasınız. Yine aynı şekilde bakkal olduğunuz zaman hesap yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu söylemek artık gereksiz 🙂

Bu sebeple bu derse düzenli bir şekilde çalışmak zorunludur. Siz de ileride “matematik çok zor, yapamıyorum” gibi sözleri söylememek için bol bol soru çözün.

 

Sağlıcakla kalın 🙂

137 kez indirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.